print
Candidatii la functia de primar
03.06.2011
Date generale
Nr. Filiala Tip localitate Denumire Localitate Total candidati
        653
  Chişinău mun. Chişinău    Dorin Chirtoaca
1   Chişinău or. Sîngera    Lari Mihai
2   Chişinău or. Durleşti    Morgoci Victor
3   Chişinău or. Vatra    Vacarciuc Vadim
4   Chişinău or. Codru    Rosca Andrei
5   Chişinău or. Vadul lui Vodă  Calancea Natalia
6   Chişinău or. Cricova    Turcanu Constantin
7   Chişinău comuna Băcioi    Salari Vitalie
8   Chişinău satul Condriţa    Bosneaga Alexei
9   Chişinău satul Ghidighici    Beglet Ion
10 Chişinău comuna Truşeni    Lupascu Elena
11   Chişinău comuna Bubuieci    Moraru Igor
12   Chişinău comuna Budeşti    Sotropa Ana
13   Chişinău satul Coloniţa    Iarmenco Maria
14   Chişinău comuna Cruzeşti    Crudu Sergiu
15   Chişinău comuna Tohatin    Braghis Petru
16   Chişinău comuna Ciorescu    Popov Adrian
17   Chişinău comuna Grătieşti    Gutium Tatiana
18   Chişinău comuna Stăuceni    Sofroni Andrei
  Bălţi mun. Bălţi    Vacarciuc Vadim
1   Bălţi satul Elizaveta    Vrabie Nicolae
2   Bălţi satul Sadovoe    Iurceac Larisa
1   Anenii Noi or. Anenii Noi   Gortolomei Ion
3   Anenii Noi comuna Bulboaca    Basarab Svetlana
4   Anenii Noi comuna Calfa    Burlac Victor
5   Anenii Noi comuna Chetrosu    Nigai Nicolae
8   Anenii Noi satul Cobusca Nouă   Iordachescu Zinaida
9   Anenii Noi comuna Cobusca Veche   Perju laurentiu
10   Anenii Noi satul Delacău    Oborocea Galina
11   Anenii Noi satul Floreni    Golban Mihai
12   Anenii Noi comuna Geamăna    Dorrman Vasile
13   Anenii Noi satul Gura Bîcului   Cerlenco Anatolie
14   Anenii Noi satul Hîrbovăţ    Purice Iurie
16   Anenii Noi satul Mereni    Salcutan Eugeniu
17   Anenii Noi satul Merenii Noi   Ivanov Alexandru
19   Anenii Noi satul Puhăceni    Plamadeala Veaceslav
20   Anenii Noi satul Roşcani    Matei Igor
21   Anenii Noi satul Speia    Pinzari Victor
22   Anenii Noi satul Şerpeni    Cupcinenco Eugen
24   Anenii Noi comuna Ţînţăreni    Danuta Igor
25   Anenii Noi satul Varniţa    Goncear Veaceslav
2   Basarabeasca satul Abaclia    Stratu Gheorghe
4   Basarabeasca satul Carabetovca    Răcilă Gherasim
7   Basarabeasca satul Sadaclia    Prohniţchi Ion
1   Briceni or. Briceni    Lupasco Vitalie
2   Briceni or. Lipcani    Cristidul Alexei
4   Briceni satul Beleavinţi    Ciornii Roman
6   Briceni comuna Berlinţi    Tihonciuc Vasile
8   Briceni satul Bulboaca    Gamureac Iurie
9   Briceni satul Caracuşenii Vechi   Gaideinic Oleg
11   Briceni satul Corjeuţi    Cretu Arcadie
13   Briceni satul Cotiujeni    Gutium Vera
14   Briceni satul Criva    Muntean Anatolie
15   Briceni satul Drepcăuţi    Vacarita Marcel
19   Briceni comuna Larga    Urechean Radu
25   Briceni satul Şirăuţi    Bordei Gheorghe V.
28   Briceni satul Trebisăuţi    Caldari Vasile
1   Cahul or. Cahul    Trofim Mihail
3   Cahul satul Alexandru Ioan Cuza Calaidgioglo Nicolae
5   Cahul satul Andruşul de Sus  Schiţanu Nicolae
6   Cahul satul Badicul Moldovenesc   Taragan Svetlana
7   Cahul satul Baurci-Moldoveni    Bragagiu Vladimir
9   Cahul satul Brînza    Antohi Ilie
11   Cahul comuna Burlacu    Irizan Vitalie
13   Cahul comuna Chioselia Mare   Sarioglo Gheorghe
14   Cahul satul Cîşliţa-Prut    Enciu Nicolae
16   Cahul satul Crihana Veche   Doni Nicolae
19   Cahul comuna Găvănoasa    Moga Vladimir
20   Cahul satul Giurgiuleşti    Burcă Ilie
29   Cahul comuna Pelinei    Matcaş Ion
30   Cahul satul Roşu    Pulcev Viorica
31   Cahul satul Slobozia Mare   Carastan Valentina
32   Cahul satul Taraclia de Salcie  Corjan Ion
35   Cahul satul Vadul lui Isac  Iorga Ion
37   Cahul comuna Zîrneşti    Halmagea Nicolae
1   Cantemir or. Cantemir    Hincu Ion
2   Cantemir comuna Antoneşti    Nemţanu Maria Dumitru
3   Cantemir comuna Baimaclia    Sacalî Valentin
4   Cantemir comuna Cania    Ţurcanu Sergiu
6   Cantemir comuna Chioselia    Brînzoi Gheorghe
7   Cantemir comuna Ciobalaccia    Angheluţă Valeriu
8   Cantemir comuna Cîietu    Pîslari Dumitru
9   Cantemir satul Cîrpeşti    Bîzu Ion
10   Cantemir comuna Cîşla    Hariton Constantin
11   Cantemir satul Cociulia    Tomiţă Boris
12   Cantemir satul Coştangalia    Munteanu Vadim
13   Cantemir comuna Enichioi    Ababi Serghei
14   Cantemir comuna Goteşti    Chicicov Panainte
15   Cantemir satul Haragîş    Economide Ruslan
16   Cantemir satul Lărguţa    Tarnovschi Dumitru
17   Cantemir comuna Lingura     Portaru Ion Nicolae 
18   Cantemir comuna Pleşeni    Bagrin Vasile
19   Cantemir comuna Plopi    Andrei Zamustean
20   Cantemir satul Porumbeşti     Nicolau Veaceslav 
21   Cantemir comuna Sadîc    Sompol Ion
22   Cantemir satul Stoianovca    Taucci Sergiu
23   Cantemir satul Şamalia    Ostas Viorel
24   Cantemir satul Tartaul    Petrea Pintilie
25   Cantemir comuna Toceni    Vîrlan Ghenadie
26   Cantemir comuna Ţiganca    Gandrabur Petru
27   Cantemir satul Vişniovca    Bitca Ion
1   Călăraşi or. Călăraşi    Cosoi Petru
2   Călăraşi comuna Bahmut    Gorincioi Igor
3   Călăraşi satul Bravicea    Popa Ana
4   Călăraşi comuna Buda    Gotcă Lilian
5   Călăraşi satul Căbăieşti    Sorici Vitale
6   Călăraşi comuna Dereneu    Rutcovschi Petru
7   Călăraşi satul Frumoasa    Movileanu Viorel
9   Călăraşi comuna Hîrjauca    Vartic Andrei
10   Călăraşi satul Hogineşti    Breahnă Angela
11   Călăraşi satul Horodişte    Veneamin Dilan
12   Călăraşi satul Meleşeni    Nastas Gheorghe
13   Călăraşi satul Nişcani    Rusu Eugen
14   Călăraşi comuna Onişcani    Şterban Vasile
15   Călăraşi satul Păuleşti    Olaru Valentina
16   Călăraşi satul Peticeni    Drapac Gheorghe
17   Călăraşi satul Pituşca    Calancea Mihai
18   Călăraşi satul Pîrjolteni    Spinu Gheorghe
19   Călăraşi comuna Răciula    Temţunic Ştefan
21   Călăraşi satul Sadova    Tighineanu Gheorghe
22   Călăraşi comuna Săseni    Lebădă Grigore
23   Călăraşi comuna Sipoteni    Trifan Grigore
24   Călăraşi satul Temeleuţi    Prunici Tudor
25   Călăraşi comuna Tuzara    Răileanu Gheorghe
26   Călăraşi comuna Ţibirica    Cojocaru Gheorghe
27   Călăraşi satul Vălcineţ    Curmei Alexandru
28   Călăraşi satul Vărzăreştii Noi   Dodon Tudor
1   Căuşeni or. Căuşeni    Sirghii Valeriu
2   Căuşeni or. Căinari    Paiusu Ana
4   Căuşeni comuna Baimaclia    Doibani Anatol
5   Căuşeni satul Chircăieşti    Odajiu Nicolae
6   Căuşeni comuna Chircăieştii Noi   Cananau Anatol
8   Căuşeni satul Cîrnăţeni    Coada Anatol
9   Căuşeni comuna Cîrnăţenii Noi   Savca Victor
10   Căuşeni satul Copanca    Iahimov Victor
11   Căuşeni comuna Coşcalia    Gurulea Valeriu
12   Căuşeni comuna Fîrlădeni    Sapoval Filip
15   Căuşeni satul Hagimus    Novitchi Oleg
16   Căuşeni satul Opaci    Ivantoc Victor
18   Căuşeni satul Plop-Ştiubei    Capusuna Alexandru
19   Căuşeni satul Săiţi    Tcaci Serghei
20   Căuşeni satul Sălcuţa    Veverita Tudor
21   Căuşeni satul Taraclia    Stombul Harlampie
22   Căuşeni satul Tănătari    Mungiu Valeriu
23   Căuşeni comuna Tănătarii Noi   Moisei Ion
24   Căuşeni satul Tocuz    Covalschi Constantin
26   Căuşeni satul Ursoaia    Rusu Serghei
27   Căuşeni comuna Zaim    Panis Petru
1   Cimişlia or. Cimişlia    Virlan Sergiu
2   Cimişlia comuna Albina    Nistreanu Gheorghe
3   Cimişlia satul Batîr    Sofronovici Nina
4   Cimişlia satul Cenac    Popovschi Vasile
5   Cimişlia satul Ciucur-Mingir    Manolachi Gheorghe
6   Cimişlia comuna Codreni    Florea Nicolae
7   Cimişlia comuna Ecaterinovca    Gotnog Veaceslav
8   Cimişlia comuna Gradişte    Lungu Cozma
9   Cimişlia satul Gura Galbenei   Ciobanu Alexandru
10   Cimişlia comuna Hîrtop    Stioanova Liubov
11   Cimişlia comuna Ialpujeni    Păşcăneanu Eremia
12   Cimişlia satul Ivanovca Nouă   Cojocari Ecaterina
13   Cimişlia comuna Javgur    Strîmbanu Alexandra
14   Cimişlia comuna Lipoveni    Scrob Feodor
15   Cimişlia satul Mihailovca    Odobescu Gheorghe
16   Cimişlia comuna Porumbrei    Bîtcă Svetlana
17   Cimişlia satul Sagaidac    Darie Vasile
18   Cimişlia satul Satulul Nou   Chistol Natalia
19   Cimişlia satul Selemet    Prodius Nicolae
20   Cimişlia satul Suric    Ghenciu Efim
21   Cimişlia satul Topala    Sofroni Efim
22   Cimişlia satul Troiţcoe    Rogulina Elizaveta
23   Cimişlia satul Valea Perjei   Şalaru Nicolae
1   Criuleni or. Criuleni    Gheorghe Craciun
2   Criuleni comuna Bălăbăneşti    Ion Nistrean
3   Criuleni comuna Bălţata    Veaceslav Vorobiov
4   Criuleni comuna Boşcana    Valentina Tricolici
5   Criuleni satul Cimişeni    Vasile Moisei
6   Criuleni satul Corjova    Gheorghe Ojog
7   Criuleni satul Coşerniţa    Oleg Negru
8   Criuleni satul Cruglic    Viorel Griţco
10   Criuleni comuna Drăsliceni    Ion Guzun
11   Criuleni satul Dubăsarii Vechi   Constantin Macarenco
12   Criuleni comuna Hîrtopul Mare   Dumitru Roşca
13   Criuleni comuna Hruşova    Iurie Roibu
14   Criuleni satul Işnovăţ    Alexandru Sagaidac
15   Criuleni satul Izbişte    Veaceslav Stănilă
16   Criuleni satul Jevreni    Constantin Racu
17   Criuleni satul Maşcăuţi    Vasile Savin
18   Criuleni satul Măgdăceşti    Vasile Efros
19   Criuleni comuna Micleşti    Gatman Olga
20   Criuleni satul Oniţcani    Straistari Ion
21   Criuleni comuna Paşcani    Anatol Meleca
22   Criuleni comuna Răculeşti    Mihail Sclifos
23   Criuleni satul Rîşcova    Feodor Saviţchi
24   Criuleni satul Slobozia-Duşca    Oleg Ogor
25   Criuleni satul Zăicana    Valeriu Grati
1   Donduşeni or. Donduşeni    Corcimari Leonid
2   Donduşeni satul Arioneşti    Suveica Neli
3   Donduşeni satul Baraboi    Botezatu Tudor
4   Donduşeni satul Briceni    Scorţesco Liviu
6   Donduşeni satul Climăuţi    Alexandrov Nina
7   Donduşeni satul Corbu    Ivaniţa Stanislav
8   Donduşeni satul Crişcăuţi    Cujba Grigore
9   Donduşeni satul Donduşeni    Rusu Iurie
11   Donduşeni comuna Frasin    Bojenco Anatol
18   Donduşeni satul Scăieni    Rotari Vladimir
19   Donduşeni comuna Sudarca    Babin Marian
22   Donduşeni satul Ţaul    Gangal Victor
1   Drochia or. Drochia    Turcan Ivan
6   Drochia satul Dominteni    Francu Andrei
7   Drochia satul Drochia    Musteata Mihail
8   Drochia satul Gribova    Cujba Ion
9   Drochia comuna Fîntîniţa    Vatamanu Valerii
10   Drochia satul Hăsnăşenii Mari   Capcelea Grigore
13   Drochia satul Miciurin    Mosin Sergiu
15   Drochia satul Moara de Piatră  Danila Doina
16   Drochia satul Nicoreni    Srimbanu Lauriana
17   Drochia satul Ochiul Alb   Cepoi Maria
18   Drochia comuna Palanca    Leontiev Ghenadie
19   Drochia comuna Pеlinia    Chilaru Petru
21   Drochia comuna Petreni    Ciobanu Serghei
22   Drochia satul Popeştii de Jos  Arceanis Vasile
23   Drochia satul Popeştii de Sus  Donos Gheorghe
24   Drochia satul Sofia    Magaleas Veaceslav
1   Dubăsari comuna Cocieri    Derivolcov Ruslan
2   Dubăsari comuna Corjova    Beşleaga Valentin
3   Dubăsari comuna Coşniţa    Cibuc Iurie
4   Dubăsari comuna Doroţcaia    Cuzmenco Vitalie
6   Dubăsari comuna Marcăuţi    Bătrîncea Sergiu
7   Dubăsari comuna Molovata    Braşoveanu Ilie
9   Dubăsari comuna Oxentea    Guriţenco Ion
10   Dubăsari satul Pîrîta    Crăciun Ludmila
11   Dubăsari satul Ustia    Urîtu Aurica
1   Edineţ or. Edineţ    Cojocaru Victor
2   Edineţ or. Cupcini    Sâncu Leonard
4   Edineţ satul Bădragii Noi   Matcan Nicolae
9   Edineţ comuna Burlăneşti    Iutis Ivan
10   Edineţ comuna Cepeleuţi    Ilco Grigore
13   Edineţ satul Corpaci    Ursan Tatiana
16   Edineţ satul Gaşpar    Gribincea Aliona
18   Edineţ satul Gordineşti    Cazac Ion
19   Edineţ satul Hancăuţi    Creciun Lilian
22   Edineţ satul Lopatnic    Stihari Stela
23   Edineţ comuna Parcova    Jitaru Alexandru
24   Edineţ comuna Rotunda    Iusan Galina
25   Edineţ comuna Ruseni    Leondari Igori
28   Edineţ satul Terebna    Calamaru Valeriu
31   Edineţ satul Viişoara    Gurieva Eugenia
32   Edineţ comuna Zăbriceni    Cojocaru Valeriu
1   Făleşti or. Făleşti    Rotaru Dumitru
3   Făleşti satul Bocani    Cernavca Margareta
5   Făleşti satul Călineşti    Pantea Gheorghe
7   Făleşti comuna Chetriş    Botnaru Viorel
10   Făleşti comuna Făleştii Noi   Manole Gheorghe
11   Făleşti satul Glinjeni    Herdic Gheorghe
12   Făleşti comuna Hiliuţi    Manole Petru
13   Făleşti satul Hînceşti    Vulpe Elena
14   Făleşti comuna Horeşti    Baltag Mihai
15   Făleşti satul Ilenuţa    Munteanu Veaceslav
16   Făleşti comuna Işcălău    Popușoi Iurii
19   Făleşti satul Mărăndeni    Șuvari Mihail
20   Făleşti satul Musteaţa    Bejenari Gheorghe
22   Făleşti satul Năvîrneţ    Marjin Victor
23   Făleşti comuna Obreja Veche   Ivanov Anatolii
24   Făleşti comuna Pietrosu    Tetlianov Svetlana
25   Făleşti comuna Pînzăreni    Noroc Zinovia
26   Făleşti satul Pîrliţa    Tarlapan Nicolae
29   Făleşti satul Răuţel    Burlacu Maria
30   Făleşti comuna Risipeni    Tabaranu Veaceslav
31   Făleşti comuna Sărata Veche   Bacalu Constantin
32   Făleşti comuna Scumpia    Friptuleac Petru
33   Făleşti comuna Taxobeni    Dubăsari Lilia
1   Floreşti or. Floreşti    Iavorski Ion
2   Floreşti or. Ghindeşti    Cenuşa Alexandru
3   Floreşti or. Mărculeşti    Pleşca Anatolie
4   Floreşti comuna Alexeevca    Cojocaru Iurie
5   Floreşti satul Băhrineşti    Bunescu Iurie
6   Floreşti satul Caşunca    Botnariuc Alexei
7   Floreşti satul Cerniţa    Pînzari Vasile
8   Floreşti satul Ciripcău    Botnaru Petru
10   Floreşti satul Coşerniţa    Răpede Andrei
11   Floreşti comuna Cuhureştii de Jos  Potorac Vladimir
12   Floreşti comuna Cuhureştii de Sus  Gherasimova Marina
13   Floreşti satul Cunicea    Donţova Natalia
15   Floreşti comuna Frumuşica    Furtună Vladimir
16   Floreşti comuna Ghindeşti    Bumbac Petru
18   Floreşti comuna Gura Căinarului   Casapciuc Ion
20   Floreşti comuna Izvoare    Zgavordei Vladimir
21   Floreşti comuna Japca    Machidon Iulia
22   Floreşti satul Lunga    Bulat Iurie
23   Floreşti satul Mărculeşti    Burduja Mircea
24   Floreşti satul Năpadova    Borbilă Octavian
26   Floreşti comuna Prajila    Hărpăilă Veaceslav
28   Floreşti satul Putineşti    Ciorici Victor
29   Floreşti satul Rădulenii Vechi   Sîrbu Ion
30   Floreşti comuna Roşietici    Chiviriga Vasile
31   Floreşti satul Sănătăuca    Cobzari Grigore
32   Floreşti comuna Sevirova    Buzdugan Boris
33   Floreşti comuna Ştefăneşti    Balan Veaceslav
35   Floreşti satul Tîrgul-Vertiujeni    Molceanov Pavel
36   Floreşti comuna Trifăneşti    Zaplitnîi Gheorghe
37   Floreşti comuna Vărvăreuca    Zabica Gheorghe
39   Floreşti satul Vertiujeni    Sîrghi Ion
40   Floreşti satul Zăluceni    Ciobu Leonid
1   Glodeni or. Glodeni    Postolachi Ion
2   Glodeni comuna Balatina    Iatuc Dumitru
4   Glodeni comuna Camenca    Camerzan Arcadii
5   Glodeni satul Ciuciulea    Barat Veaceslav
6   Glodeni satul Cobani    Cechina Marcel
9   Glodeni satul Duşmani    Istrati Vasile
11   Glodeni satul Fundurii Vechi   Brumaruc Emilia
12   Glodeni satul Hîjdieni    Molodiuc Anatolie
13   Glodeni comuna Iabloana    Paiu Tamara
15   Glodeni satul Limbenii Vechi   Mura Antonina
18   Glodeni satul Ustia    Cojocaru Iurie
19   Glodeni comuna Viişoara    Nemerenco Gheorghe
1   Hînceşti or. Hînceşti    Maidan Mihail
2   Hînceşti satul Bălceana    Gustiuc Nicolae
3   Hînceşti comuna Bobeica    Hincu Vasile
4   Hînceşti satul Boghiceni    Olișevschi Ion
5   Hînceşti comuna Bozieni    Moraru Constantin
6   Hînceşti satul Bujor    Ciobanu Eugeniu
7   Hînceşti satul Buţeni    Sîrbu Ion
13   Hînceşti satul Ciuciuleni    Grigoraș Grigore
14   Hînceşti comuna Cotul Morii   Mihail Merzîncu
15   Hînceşti comuna Crasnoarmeiscoe    Bîtu Victor
17   Hînceşti comuna Drăguşenii Noi   Gonța Daria
19   Hînceşti satul Fundul Galbenei   Vintea Grigorii
20   Hînceşti comuna Ivanovca    Cichircă Simion
21   Hînceşti comuna Lăpuşna    Pîrău Gheorghe
22   Hînceşti comuna Leuşeni    Buță Axenia
23   Hînceşti satul Logăneşti    Gaburici Ion
24   Hînceşti comuna Mereşeni    Rachițanu Sergiu
25   Hînceşti comuna Mingir    Mircos Mihai
26   Hînceşti comuna Mireşti    Crețu Mihail
27   Hînceşti satul Negrea    Donică Vasile
28   Hînceşti satul Nemţeni    Mardari Gheorghe
29   Hînceşti satul Obileni    Verdeș Ștefan
30   Hînceşti comuna Oneşti    Dumbravă Sergiu
31   Hînceşti comuna Paşcani    Lupei Vasile
33   Hînceşti comuna Pogăneşti    Mocănașu Ion
34   Hînceşti comuna Sărata-Galbenă    Vlas Ștefan
35   Hînceşti comuna Secăreni    Petrov Alexandru
36   Hînceşti satul Sofia    Rusu Ion
37   Hînceşti satul Stolniceni    Sîrbu Sergiu
38   Hînceşti satul Şipoteni    Moroz Nicolai
39   Hînceşti satul Voinescu    Covari Iacob
1   Ialoveni or. Ialoveni    Cernat Vladimir
2   Ialoveni satul Bardar    Plugaru Petru
3   Ialoveni satul Cărbuna    Osadcii Silviu
4   Ialoveni satul Cigîrleni    Duplava Grigore
5   Ialoveni satul Costeşti    Borta Vasile
8   Ialoveni satul Hansca    Bostanica Constantin
9   Ialoveni satul Horeşti    Decuseara Victor
10   Ialoveni satul Horodca    Plamadeala Ion
11   Ialoveni satul Malcoci    Ermurachi Zinaida
12   Ialoveni comuna Mileştii Mici   Carmanu Lilian
13   Ialoveni satul Moleşti    Balanuta Sergiu
14   Ialoveni satul Nimoreni    Ciocan Tudor
15   Ialoveni satul Pojăreni    Iovu Zinaida
16   Ialoveni satul Puhoi    Iachim Iurie
17   Ialoveni comuna Răzeni    Nepotu Gheorghe
18   Ialoveni comuna Ruseştii Noi   Tapes Iurie
19   Ialoveni satul Sociteni    Paschevici Aliona
20   Ialoveni satul Suruceni    Covali Parascovia
21   Ialoveni comuna Ţipala    Castravet Petru
24   Ialoveni satul Văsieni    Candu Sergiu
1   Leova or. Leova    Valeriu Mercuşev
2   Leova or. Iargara    Nicolae Zaharia
3   Leova comuna Băiuş    Vladimir Cernenchi
4   Leova comuna Beştemac    Stanislav Coropceanu
5   Leova satul Borogani    Iurie Răileanu
7   Leova satul Ceadîr    Viorel Verdeş
10   Leova satul Covurlui    Andrei Neghină
12   Leova satul Filipeni    Vasile Cara
13   Leova comuna Hănăsenii Noi   Ion Arhip
14   Leova satul Orac    Valeriu Iavorschi
16   Leova satul Sărata Nouă   Maria Mateciuc
17   Leova satul Sărata-Răzeşi    Victor Dobă
19   Leova comuna Sărăţica Nouă   Mihai Raevschi
20   Leova satul Sîrma    Ludvig Cazacu
21   Leova comuna Tigheci    Vasile Condur
23   Leova satul Tomai    Oleg Ciumac
24   Leova comuna Tomaiul Nou   Dionisie Căpăţină
1   Nisporeni or. Nisporeni    Verdes Ghenadie
2   Nisporeni comuna Bălăneşti    Ghiletchi Gheorghe
3   Nisporeni satul Bălăureşti    Ionel Gheorghe
4   Nisporeni satul Bărboieni    Bocos Iurie
5   Nisporeni comuna Boldureşti    Butnaru Alexandru
6   Nisporeni satul Bolţun    Samson Nicolae
7   Nisporeni comuna Brătuleni    Coniuhov Maria
8   Nisporeni satul Bursuc    Cojocaru Ivan
9   Nisporeni satul Călimăneşti    Gudima Tudor
10   Nisporeni comuna Cioreşti    Luca Luminita
11   Nisporeni comuna Ciuteşti    Terna Mihai
12   Nisporeni satul Cristeşti    Secrieru Alexei
13   Nisporeni satul Grozeşti    Mocanu Alexandru
14   Nisporeni comuna Iurceni    Teleman Ion
15   Nisporeni comuna Marinici    Croitoru Nicolae
16   Nisporeni satul Mileşti    Chescureanu Andrei
17   Nisporeni comuna Selişte    Ursu Gheorghe
18   Nisporeni satul Soltăneşti    Vadim Tatarov
19   Nisporeni comuna Şişcani    Brinzila Grigore
20   Nisporeni comuna Valea-Trestieni    Chircu Maria
21   Nisporeni comuna Vărzăreşti    Jardan Nicolae
22   Nisporeni satul Vînători    Ursachi Iacob
23   Nisporeni satul Zberoaia    Gututui Dinu
1   Ocniţa or. Ocniţa    Avcinicov Alexandru
3   Ocniţa or. Otaci    Rusu Gheorghe
5   Ocniţa satul Bîrnova    Prodan Victor
11   Ocniţa comuna Grinăuţi-Moldova    Negritu Victor
13   Ocniţa comuna Lencăuţi    Mîrza Vladimir
14   Ocniţa comuna Lipnic    Puica Valeriu
16   Ocniţa comuna Mihălăşeni    Ciubataia Marina
19   Ocniţa satul Sauca    Turoc Svetlana
1   Orhei or. Orhei    Ilie Amoasei
2   Orhei comuna Berezlogi     Doros Veceslav
3   Orhei comuna Bieşti     Bulgac Petru
4   Orhei satul Bolohan     Bucatele Mariana
7   Orhei comuna Chiperceni     Volosciuc Ion
9   Orhei satul Clişova     Rotaru Elena
10   Orhei comuna Crihana     Josan Genadie
11   Orhei comuna Cucuruzeni     Negruta Grigore
12   Orhei comuna Donici     Sauca Mihai
14   Orhei satul Isacova     Morozan Nicolae
15   Orhei comuna Ivancea     Morozan Igor
16   Orhei comuna Jora de Mijloc   Boldisor Constantin
17   Orhei comuna Mălăieşti     Curcan Marina
18   Orhei satul Mitoc     Ciloci Valentin
19   Orhei comuna Mîrzeşti     Popov Ecaterina
20   Orhei comuna Morozeni     Zghibarta Dorin
21   Orhei satul Neculăieuca     Doni Grigore
22   Orhei comuna Pelivan     Cosciug Tudor
23   Orhei satul Peresecina     Rosca Matvei
24   Orhei comuna Piatra     Negruta Nicolae
25   Orhei satul Podgoreni     Sandu Nicolae
26   Orhei satul Pohorniceni     Potirniche Aurelia
27   Orhei comuna Pohrebeni     Godoroja Veceslav
28   Orhei comuna Puţintei     Mihaila Maria
30   Orhei comuna Selişte     Scripnic Vasile
31   Orhei comuna Step-Soci     Galesco Maria
32   Orhei satul Susleni     Leanca Aurel
33   Orhei satul Teleşeu     Ghidiu Victor
34   Orhei comuna Trebujeni     Moraru Tudor
35   Orhei comuna Vatici     Vascan Ruslan
36   Orhei satul Vîşcăuţi     Voicu Silivia
1   Rezina or. Rezina    CUZUIOC ANATOL
2   Rezina satul Buşăuca    GAVRILIŢĂ ION
4   Rezina satul Cogîlniceni    POPEL VASILE
5   Rezina satul Cuizăuca    RUSU MARIA
6   Rezina satul Echimăuţi    BURDUJAN VECASLAV
7   Rezina comuna Ghiduleni    CIUBOTARU LIVIU
8   Rezina satul Gordineşti    BRAGA ANGELA
9   Rezina comuna Horodişte    BUTNARCIUC LUDMILA
11   Rezina comuna Lalova    HANGANU SERGIU
13   Rezina satul Mateuţi    URSACHI ANGELA
15   Rezina comuna Mincenii de Jos  ŢĂRNĂ SERGIU
16   Rezina satul Otac    BRAGA MARIANA
17   Rezina satul Păpăuţi    LEŞAN VICTOR
19   Rezina satul Pereni    LOGHIN MIRCEA
20   Rezina comuna Pripiceni-Răzeşi    MARCHITAN LUDMILA
23   Rezina comuna Solonceni    GHIRTOACA ANATOL
24   Rezina satul Trifeşti    LEŞAN GHEORGHE
25   Rezina comuna Ţareuca    DAN FLOREA
1   Rîşcani or. Rîşcani    Galer Valeriu
2   Rîşcani or. Costeşti    Ciobanu Iurii
3   Rîşcani comuna Alexăndreşti    Bosii Alexandru
4   Rîşcani satul Aluniş    Munteanu Iurii
5   Rîşcani satul Borosenii Noi   Bojii Felicia
6   Rîşcani comuna Branişte    Rolinschii Vasile
7   Rîşcani satul Corlăteni    Bold Ion
8   Rîşcani comuna Duruitoarea Nouă   Ţurcanu Boris
9   Rîşcani comuna Gălăşeni    Grecu Ludmila
10   Rîşcani comuna Grinăuţi    Morogai Gheorghi
12   Rîşcani satul Horodişte    Lungu Nadejda
14   Rîşcani satul Mihăileni    Scutari Nicolae
15   Rîşcani satul Nihoreni    Osipov Anatolie
16   Rîşcani satul Petruşeni    Moraru Svetlana
17   Rîşcani satul Pîrjota    Ţolincă Ilie
18   Rîşcani satul Pociumbăuţi    Ţiţei Vitalie
19   Rîşcani comuna Pociumbeni    Maţcan Ion
21   Rîşcani comuna Recea    Grăjdianu Ghenadii
22   Rîşcani satul Singureni    Savca Viorel
25   Rîşcani comuna Şumna    Atimeniuc Igori
26   Rîşcani comuna Vasileuţi    Bădărău Ludmila
27   Rîşcani satul Văratic    Volentir Anatolii
28   Rîşcani satul Zăicani    Gaidău Valerii
1   Sîngerei or. Sîngerei    Huzun Maria
3   Sîngerei comuna Alexăndreni    Smochină Igor
4   Sîngerei comuna Bălăşeşti    Chetrari Gheorghe
6   Sîngerei comuna Bilicenii Vechi   Daraban Vasile
8   Sîngerei comuna Chişcăreni    Spînu Nicolae
11   Sîngerei comuna Coşcodeni    Gîrbu Leonid
12   Sîngerei comuna Cotiujenii Mici   Lupașcu Vladimir
13   Sîngerei comuna Cubolta    Cudalb Valeriu
15   Sîngerei comuna Drăgăneşti    Cocieru Ivan
16   Sîngerei comuna Dumbrăviţa    Grate Petru
17   Sîngerei comuna Grigorăuca    Costețchi Serghei
19   Sîngerei comuna Iezărenii Vechi   Moraru Iurie
20   Sîngerei comuna Izvoare    Școlnic Ion
21   Sîngerei comuna Pepeni    Pîntea Dorin
22   Sîngerei comuna Prepeliţa    Năvăloacă Vasile
23   Sîngerei satul Rădoaia    Musteață Valentin
25   Sîngerei comuna Sîngereii Noi   Andrițchi Alexandru
1   Soroca or. Soroca    Ivasi Boris
2   Soroca comuna Bădiceni    Gumenco Anghelina
3   Soroca satul Băxani    Morneală Ion
4   Soroca comuna Bulboci    cojocaru Iurie
6   Soroca comuna Cosăuţi    Cojocari Ion
7   Soroca comuna Cremenciug    Covbasan Victor
8   Soroca comuna Dărcăuţi    Bacalîm Alexei
9   Soroca satul Dubna    Bîrca Nicolae
10   Soroca satul Egoreni    Mînzat Arcadie
11   Soroca comuna Holoşniţa    Luca Marin
12   Soroca satul Hristici    Bostan Elena
15   Soroca satul Oclanda    Tarasiuc Valeriu
16   Soroca comuna Ocolina    Puşcaş Raisa
17   Soroca comuna Parcani    Postolachi Victor
18   Soroca comuna Pîrliţa    Bujor Ion
19   Soroca satul Racovăţ    Mitrofan Mihai
22   Soroca comuna Rubleniţa    Manea Ion
24   Soroca comuna Schineni    Bazaochi Eugenia
25   Soroca comuna Stoicani    Micolenco Angela
26   Soroca satul Şeptelici    Jitari Alexei
27   Soroca comuna Şolcani    Revenco Serghei
28   Soroca comuna Tătărăuca Veche   Raischi Liviu
29   Soroca satul Trifăuţi    Bruma Vitalie
30   Soroca comuna Vasilcău    Gheorghiţă Vitalie
31   Soroca comuna Vărăncău    Leşcu Alexandru
32   Soroca comuna Vădeni    samson Vera
33   Soroca satul Visoca    Buimistru Maria
34   Soroca comuna Voloviţa    Maxim Lilian
35   Soroca satul Zastînca    Chiriac Andrei
1   Străşeni or. Străşeni    Casian Valentina
2   Străşeni or. Bucovăţ    Ursu Elena
3   Străşeni satul Căpriana    Scutaru Ion
4   Străşeni satul Chirianca    Iurie Covali
5   Străşeni comuna Codreanca    Cotelia Mihai
6   Străşeni satul Cojuşna    Poiată Oleg
7   Străşeni satul Dolna    Ciorchină Romeo
8   Străşeni comuna Găleşti    Rodideal Tudor
9   Străşeni comuna Ghelăuza    Munteanu Ion
10   Străşeni comuna Grebleşti    Chircu Aurica
11   Străşeni comuna Lozova    Ursachi Maria
12   Străşeni comuna Micăuţi    Volosciuc Nicolae
13   Străşeni comuna Micleuşeni    Bahnaru Victor
14   Străşeni satul Negreşti    Panaite Zinaida
15   Străşeni satul Oneşti    Cotelia Oleg
16   Străşeni comuna Pănăşeşti    Mindrila Constantin
17   Străşeni comuna Rădeni    Crista Mihail
19   Străşeni satul Recea    Iovu Igor
20   Străşeni satul Roşcani    Surucianu Ior
21   Străşeni satul Scoreni    Staver Sergiu
22   Străşeni satul Sireţi    Pruteanu Denis
23   Străşeni satul Tătăreşti    Josu Constantin
24   Străşeni satul Ţigăneşti    Turcu Marin
25   Străşeni satul Voinova    Raia Barbu
26   Străşeni satul Vorniceni    Căpaţînă Vlad
27   Străşeni satul Zubreşti    Moghildea Ilie
1   Şoldăneşti or. Şoldăneşti    Tinică Alexandru
2   Şoldăneşti comuna Alcedar    Balabsn Mina
3   Şoldăneşti satul Chipeşca    Bucoviţîna Valentina
4   Şoldăneşti comuna Climăuţii de Jos  Melnic Sergiu
5   Şoldăneşti satul Cobîlea    Cemîrtan Anatolie
6   Şoldăneşti comuna Cotiujenii Mari   Surugiu Maria
10   Şoldăneşti satul Găuzeni    Munteanu Valentina
11   Şoldăneşti satul Glingeni    Şeptefraţi Simion
12   Şoldăneşti satul Mihuleni    Cebotar Vladimir
13   Şoldăneşti satul Olişcani    Taban Mihail
16   Şoldăneşti satul Poiana    Golban Petru
17   Şoldăneşti satul Răspopeni    Belibou Tudor
20   Şoldăneşti satul Sămăşcani    Hangan Ion
21   Şoldăneşti satul Şestaci    Pozdircă Pavel
22   Şoldăneşti satul Şipca    Cibotari Constantin
23   Şoldăneşti comuna Vadul-Raşcov    Beldiman Teodor
1   Ştefan Vodă or. Ştefan Vodă   Mihailevschi Ana
2   Ştefan Vodă comuna Alava    Ureche Ana
3   Ştefan Vodă satul Antoneşti    Morari Ion
4   Ştefan Vodă satul Brezoaia    Pîslari Francesca
5   Ştefan Vodă satul Carahasani    Cociu Vadim
6   Ştefan Vodă satul Căplani    Grosu Anatolie
7   Ştefan Vodă satul Cioburciu    Nicolau Valeriu
8   Ştefan Vodă satul Copceac    Chiperi Ion
9   Ştefan Vodă satul Crocmaz    Burlacu Iurie
10   Ştefan Vodă satul Ermoclia    Ciobanu Vasile
11   Ştefan Vodă satul Feşteliţa    Tudoreanu Nicolae
12   Ştefan Vodă satul Marianca de Jos  Bivol Svetlana
13   Ştefan Vodă satul Olăneşti    Vacaru Vitalie
14   Ştefan Vodă satul Palanca    Ceriduicenco Claudia
15   Ştefan Vodă satul Popeasca    Nimerenco Ana
16   Ştefan Vodă comuna Purcari    Malachi Aurora
17   Ştefan Vodă comuna Răscăieţi    Grosu Parascovia
19   Ştefan Vodă satul Slobozia    Zavalişca Lilian
20   Ştefan Vodă satul Ştefăneşti    Qatrawi Ersilia
21   Ştefan Vodă satul Talmaza    Pleşca Vladimir
22   Ştefan Vodă satul Tudora    Ghilan Tatiana
23   Ştefan Vodă satul Volintiri    Cotelnic Vasile
1   Teleneşti or. Teleneşti    Zara Alexandru
2   Teleneşti comuna Băneşti    Prepelita Valeriu
4   Teleneşti comuna Brînzenii Noi   Tcaciuc Veaceslav
5   Teleneşti satul Budăi    Zara Alexei
6   Teleneşti comuna Căzăneşti    Climentovschi Dorina
7   Teleneşti satul Chiştelniţa    Enachi Raisa
9   Teleneşti satul Ciulucani    Mardari Vasile
13   Teleneşti satul Crăsnăşeni    Velescu Igor
14   Teleneşti comuna Ghiliceni    Rotari Nicolae
15   Teleneşti satul Hirişeni    Harea Tudor
16   Teleneşti satul Ineşti    Tirsina Ion
17   Teleneşti satul Leuşeni    Slutu Vasile
18   Teleneşti comuna Mîndreşti    Suiu Tudor
19   Teleneşti comuna Negureni    Melinte Mihail
20   Teleneşti satul Nucăreni    Goiman Ion
21   Teleneşti satul Ordăşei    Moldovanu Andrei
22   Teleneşti comuna Pistruieni    Stincaru Liudmila
23   Teleneşti comuna Ratuş    Iurcu Mihail
24   Teleneşti comuna Sărătenii Vechi   Palade Veaeslav
25   Teleneşti satul Scorţeni    Frunza Leonid
26   Teleneşti comuna Suhuluceni    Stegarescu Grigore
27   Teleneşti comuna Tîrşiţei    Tulbure Ion
28   Teleneşti satul Ţînţăreni    Popa Maria
29   Teleneşti satul Văsieni    Cuculescu Aculina
30   Teleneşti satul Verejeni    Gherman Olga
31   Teleneşti comuna Zgărdeşti    Rusu Gheorghe
1   Ungheni or. Ungheni    Rotaru Natalia
2   Ungheni or. Corneşti    Buga Vera
4   Ungheni comuna Alexeevca    Bujor Vitalie
6   Ungheni comuna Buciumeni    Şuletea Angela
7   Ungheni satul Bumbăta    Paladi Dumitru
8   Ungheni satul Buşila    Vîrlan Igor
9   Ungheni satul Cetireni    Gorincioi Victor
10   Ungheni satul Chirileni    Vladei Ion
11   Ungheni comuna Cioropcani    Focşuc Alexandru
12   Ungheni comuna Condrăteşti    Bodrug Ion
13   Ungheni satul Corneşti    Ţurcanu Iurie
14   Ungheni satul Cornova    Şoimaru Ion
15   Ungheni satul Costuleni    Gurău Sorin
16   Ungheni comuna Floriţoaia Veche   Cucu Veronica
17   Ungheni comuna Hîrceşti    Bodrug Vasile
18   Ungheni comuna Măcăreşti    Guca Marin
19   Ungheni satul Măgurele    Paladi Alexandru
20   Ungheni comuna Mănoileşti    Bostan Maria
23   Ungheni comuna Negurenii Vechi   Pancu Profirie
24   Ungheni comuna Petreşti    Crasnoşciuc Inga
25   Ungheni comuna Pîrliţa    Pidgirnîi Vladimir
26   Ungheni satul Rădenii Vechi   Matei Ion
27   Ungheni comuna Sculeni    Tolocica Adrian
28   Ungheni comuna Sineşti    Ţăruş Iurie
29   Ungheni satul Teşcureni    Balica Viorica
30   Ungheni comuna Todireşti    Cantemir Mihai
31   Ungheni satul Unţeşti    Poia Valentin
32   Ungheni comuna Valea Mare   Iucal Angela
33   Ungheni comuna Zagarancea    Gorenco Mihai
7   UTA Găgăuzia satul Bugeac    Anastasov Gheorghii
21   UTA Găgăuzia Satul Ferapontievca    Ivanova Olesea
Copyright © 2022 Partidul Liberal. Toate Drepturile Rezervate.