• Abonare la noutăţi
        
  • Candidatii la functia de primar

    Date generale
    Nr. Filiala Tip localitate Denumire Localitate Total candidati
            653
      Chişinău mun. Chişinău    Dorin Chirtoaca
    1   Chişinău or. Sîngera    Lari Mihai
    2   Chişinău or. Durleşti    Morgoci Victor
    3   Chişinău or. Vatra    Vacarciuc Vadim
    4   Chişinău or. Codru    Rosca Andrei
    5   Chişinău or. Vadul lui Vodă  Calancea Natalia
    6   Chişinău or. Cricova    Turcanu Constantin
    7   Chişinău comuna Băcioi    Salari Vitalie
    8   Chişinău satul Condriţa    Bosneaga Alexei
    9   Chişinău satul Ghidighici    Beglet Ion
    10 Chişinău comuna Truşeni    Lupascu Elena
    11   Chişinău comuna Bubuieci    Moraru Igor
    12   Chişinău comuna Budeşti    Sotropa Ana
    13   Chişinău satul Coloniţa    Iarmenco Maria
    14   Chişinău comuna Cruzeşti    Crudu Sergiu
    15   Chişinău comuna Tohatin    Braghis Petru
    16   Chişinău comuna Ciorescu    Popov Adrian
    17   Chişinău comuna Grătieşti    Gutium Tatiana
    18   Chişinău comuna Stăuceni    Sofroni Andrei
      Bălţi mun. Bălţi    Vacarciuc Vadim
    1   Bălţi satul Elizaveta    Vrabie Nicolae
    2   Bălţi satul Sadovoe    Iurceac Larisa
    1   Anenii Noi or. Anenii Noi   Gortolomei Ion
    3   Anenii Noi comuna Bulboaca    Basarab Svetlana
    4   Anenii Noi comuna Calfa    Burlac Victor
    5   Anenii Noi comuna Chetrosu    Nigai Nicolae
    8   Anenii Noi satul Cobusca Nouă   Iordachescu Zinaida
    9   Anenii Noi comuna Cobusca Veche   Perju laurentiu
    10   Anenii Noi satul Delacău    Oborocea Galina
    11   Anenii Noi satul Floreni    Golban Mihai
    12   Anenii Noi comuna Geamăna    Dorrman Vasile
    13   Anenii Noi satul Gura Bîcului   Cerlenco Anatolie
    14   Anenii Noi satul Hîrbovăţ    Purice Iurie
    16   Anenii Noi satul Mereni    Salcutan Eugeniu
    17   Anenii Noi satul Merenii Noi   Ivanov Alexandru
    19   Anenii Noi satul Puhăceni    Plamadeala Veaceslav
    20   Anenii Noi satul Roşcani    Matei Igor
    21   Anenii Noi satul Speia    Pinzari Victor
    22   Anenii Noi satul Şerpeni    Cupcinenco Eugen
    24   Anenii Noi comuna Ţînţăreni    Danuta Igor
    25   Anenii Noi satul Varniţa    Goncear Veaceslav
    2   Basarabeasca satul Abaclia    Stratu Gheorghe
    4   Basarabeasca satul Carabetovca    Răcilă Gherasim
    7   Basarabeasca satul Sadaclia    Prohniţchi Ion
    1   Briceni or. Briceni    Lupasco Vitalie
    2   Briceni or. Lipcani    Cristidul Alexei
    4   Briceni satul Beleavinţi    Ciornii Roman
    6   Briceni comuna Berlinţi    Tihonciuc Vasile
    8   Briceni satul Bulboaca    Gamureac Iurie
    9   Briceni satul Caracuşenii Vechi   Gaideinic Oleg
    11   Briceni satul Corjeuţi    Cretu Arcadie
    13   Briceni satul Cotiujeni    Gutium Vera
    14   Briceni satul Criva    Muntean Anatolie
    15   Briceni satul Drepcăuţi    Vacarita Marcel
    19   Briceni comuna Larga    Urechean Radu
    25   Briceni satul Şirăuţi    Bordei Gheorghe V.
    28   Briceni satul Trebisăuţi    Caldari Vasile
    1   Cahul or. Cahul    Trofim Mihail
    3   Cahul satul Alexandru Ioan Cuza Calaidgioglo Nicolae
    5   Cahul satul Andruşul de Sus  Schiţanu Nicolae
    6   Cahul satul Badicul Moldovenesc   Taragan Svetlana
    7   Cahul satul Baurci-Moldoveni    Bragagiu Vladimir
    9   Cahul satul Brînza    Antohi Ilie
    11   Cahul comuna Burlacu    Irizan Vitalie
    13   Cahul comuna Chioselia Mare   Sarioglo Gheorghe
    14   Cahul satul Cîşliţa-Prut    Enciu Nicolae
    16   Cahul satul Crihana Veche   Doni Nicolae
    19   Cahul comuna Găvănoasa    Moga Vladimir
    20   Cahul satul Giurgiuleşti    Burcă Ilie
    29   Cahul comuna Pelinei    Matcaş Ion
    30   Cahul satul Roşu    Pulcev Viorica
    31   Cahul satul Slobozia Mare   Carastan Valentina
    32   Cahul satul Taraclia de Salcie  Corjan Ion
    35   Cahul satul Vadul lui Isac  Iorga Ion
    37   Cahul comuna Zîrneşti    Halmagea Nicolae
    1   Cantemir or. Cantemir    Hincu Ion
    2   Cantemir comuna Antoneşti    Nemţanu Maria Dumitru
    3   Cantemir comuna Baimaclia    Sacalî Valentin
    4   Cantemir comuna Cania    Ţurcanu Sergiu
    6   Cantemir comuna Chioselia    Brînzoi Gheorghe
    7   Cantemir comuna Ciobalaccia    Angheluţă Valeriu
    8   Cantemir comuna Cîietu    Pîslari Dumitru
    9   Cantemir satul Cîrpeşti    Bîzu Ion
    10   Cantemir comuna Cîşla    Hariton Constantin
    11   Cantemir satul Cociulia    Tomiţă Boris
    12   Cantemir satul Coştangalia    Munteanu Vadim
    13   Cantemir comuna Enichioi    Ababi Serghei
    14   Cantemir comuna Goteşti    Chicicov Panainte
    15   Cantemir satul Haragîş    Economide Ruslan
    16   Cantemir satul Lărguţa    Tarnovschi Dumitru
    17   Cantemir comuna Lingura     Portaru Ion Nicolae 
    18   Cantemir comuna Pleşeni    Bagrin Vasile
    19   Cantemir comuna Plopi    Andrei Zamustean
    20   Cantemir satul Porumbeşti     Nicolau Veaceslav 
    21   Cantemir comuna Sadîc    Sompol Ion
    22   Cantemir satul Stoianovca    Taucci Sergiu
    23   Cantemir satul Şamalia    Ostas Viorel
    24   Cantemir satul Tartaul    Petrea Pintilie
    25   Cantemir comuna Toceni    Vîrlan Ghenadie
    26   Cantemir comuna Ţiganca    Gandrabur Petru
    27   Cantemir satul Vişniovca    Bitca Ion
    1   Călăraşi or. Călăraşi    Cosoi Petru
    2   Călăraşi comuna Bahmut    Gorincioi Igor
    3   Călăraşi satul Bravicea    Popa Ana
    4   Călăraşi comuna Buda    Gotcă Lilian
    5   Călăraşi satul Căbăieşti    Sorici Vitale
    6   Călăraşi comuna Dereneu    Rutcovschi Petru
    7   Călăraşi satul Frumoasa    Movileanu Viorel
    9   Călăraşi comuna Hîrjauca    Vartic Andrei
    10   Călăraşi satul Hogineşti    Breahnă Angela
    11   Călăraşi satul Horodişte    Veneamin Dilan
    12   Călăraşi satul Meleşeni    Nastas Gheorghe
    13   Călăraşi satul Nişcani    Rusu Eugen
    14   Călăraşi comuna Onişcani    Şterban Vasile
    15   Călăraşi satul Păuleşti    Olaru Valentina
    16   Călăraşi satul Peticeni    Drapac Gheorghe
    17   Călăraşi satul Pituşca    Calancea Mihai
    18   Călăraşi satul Pîrjolteni    Spinu Gheorghe
    19   Călăraşi comuna Răciula    Temţunic Ştefan
    21   Călăraşi satul Sadova    Tighineanu Gheorghe
    22   Călăraşi comuna Săseni    Lebădă Grigore
    23   Călăraşi comuna Sipoteni    Trifan Grigore
    24   Călăraşi satul Temeleuţi    Prunici Tudor
    25   Călăraşi comuna Tuzara    Răileanu Gheorghe
    26   Călăraşi comuna Ţibirica    Cojocaru Gheorghe
    27   Călăraşi satul Vălcineţ    Curmei Alexandru
    28   Călăraşi satul Vărzăreştii Noi   Dodon Tudor
    1   Căuşeni or. Căuşeni    Sirghii Valeriu
    2   Căuşeni or. Căinari    Paiusu Ana
    4   Căuşeni comuna Baimaclia    Doibani Anatol
    5   Căuşeni satul Chircăieşti    Odajiu Nicolae
    6   Căuşeni comuna Chircăieştii Noi   Cananau Anatol
    8   Căuşeni satul Cîrnăţeni    Coada Anatol
    9   Căuşeni comuna Cîrnăţenii Noi   Savca Victor
    10   Căuşeni satul Copanca    Iahimov Victor
    11   Căuşeni comuna Coşcalia    Gurulea Valeriu
    12   Căuşeni comuna Fîrlădeni    Sapoval Filip
    15   Căuşeni satul Hagimus    Novitchi Oleg
    16   Căuşeni satul Opaci    Ivantoc Victor
    18   Căuşeni satul Plop-Ştiubei    Capusuna Alexandru
    19   Căuşeni satul Săiţi    Tcaci Serghei
    20   Căuşeni satul Sălcuţa    Veverita Tudor
    21   Căuşeni satul Taraclia    Stombul Harlampie
    22   Căuşeni satul Tănătari    Mungiu Valeriu
    23   Căuşeni comuna Tănătarii Noi   Moisei Ion
    24   Căuşeni satul Tocuz    Covalschi Constantin
    26   Căuşeni satul Ursoaia    Rusu Serghei
    27   Căuşeni comuna Zaim    Panis Petru
    1   Cimişlia or. Cimişlia    Virlan Sergiu
    2   Cimişlia comuna Albina    Nistreanu Gheorghe
    3   Cimişlia satul Batîr    Sofronovici Nina
    4   Cimişlia satul Cenac    Popovschi Vasile
    5   Cimişlia satul Ciucur-Mingir    Manolachi Gheorghe
    6   Cimişlia comuna Codreni    Florea Nicolae
    7   Cimişlia comuna Ecaterinovca    Gotnog Veaceslav
    8   Cimişlia comuna Gradişte    Lungu Cozma
    9   Cimişlia satul Gura Galbenei   Ciobanu Alexandru
    10   Cimişlia comuna Hîrtop    Stioanova Liubov
    11   Cimişlia comuna Ialpujeni    Păşcăneanu Eremia
    12   Cimişlia satul Ivanovca Nouă   Cojocari Ecaterina
    13   Cimişlia comuna Javgur    Strîmbanu Alexandra
    14   Cimişlia comuna Lipoveni    Scrob Feodor
    15   Cimişlia satul Mihailovca    Odobescu Gheorghe
    16   Cimişlia comuna Porumbrei    Bîtcă Svetlana
    17   Cimişlia satul Sagaidac    Darie Vasile
    18   Cimişlia satul Satulul Nou   Chistol Natalia
    19   Cimişlia satul Selemet    Prodius Nicolae
    20   Cimişlia satul Suric    Ghenciu Efim
    21   Cimişlia satul Topala    Sofroni Efim
    22   Cimişlia satul Troiţcoe    Rogulina Elizaveta
    23   Cimişlia satul Valea Perjei   Şalaru Nicolae
    1   Criuleni or. Criuleni    Gheorghe Craciun
    2   Criuleni comuna Bălăbăneşti    Ion Nistrean
    3   Criuleni comuna Bălţata    Veaceslav Vorobiov
    4   Criuleni comuna Boşcana    Valentina Tricolici
    5   Criuleni satul Cimişeni    Vasile Moisei
    6   Criuleni satul Corjova    Gheorghe Ojog
    7   Criuleni satul Coşerniţa    Oleg Negru
    8   Criuleni satul Cruglic    Viorel Griţco
    10   Criuleni comuna Drăsliceni    Ion Guzun
    11   Criuleni satul Dubăsarii Vechi   Constantin Macarenco
    12   Criuleni comuna Hîrtopul Mare   Dumitru Roşca
    13   Criuleni comuna Hruşova    Iurie Roibu
    14   Criuleni satul Işnovăţ    Alexandru Sagaidac
    15   Criuleni satul Izbişte    Veaceslav Stănilă
    16   Criuleni satul Jevreni    Constantin Racu
    17   Criuleni satul Maşcăuţi    Vasile Savin
    18   Criuleni satul Măgdăceşti    Vasile Efros
    19   Criuleni comuna Micleşti    Gatman Olga
    20   Criuleni satul Oniţcani    Straistari Ion
    21   Criuleni comuna Paşcani    Anatol Meleca
    22   Criuleni comuna Răculeşti    Mihail Sclifos
    23   Criuleni satul Rîşcova    Feodor Saviţchi
    24   Criuleni satul Slobozia-Duşca    Oleg Ogor
    25   Criuleni satul Zăicana    Valeriu Grati
    1   Donduşeni or. Donduşeni    Corcimari Leonid
    2   Donduşeni satul Arioneşti    Suveica Neli
    3   Donduşeni satul Baraboi    Botezatu Tudor
    4   Donduşeni satul Briceni    Scorţesco Liviu
    6   Donduşeni satul Climăuţi    Alexandrov Nina
    7   Donduşeni satul Corbu    Ivaniţa Stanislav
    8   Donduşeni satul Crişcăuţi    Cujba Grigore
    9   Donduşeni satul Donduşeni    Rusu Iurie
    11   Donduşeni comuna Frasin    Bojenco Anatol
    18   Donduşeni satul Scăieni    Rotari Vladimir
    19   Donduşeni comuna Sudarca    Babin Marian
    22   Donduşeni satul Ţaul    Gangal Victor
    1   Drochia or. Drochia    Turcan Ivan
    6   Drochia satul Dominteni    Francu Andrei
    7   Drochia satul Drochia    Musteata Mihail
    8   Drochia satul Gribova    Cujba Ion
    9   Drochia comuna Fîntîniţa    Vatamanu Valerii
    10   Drochia satul Hăsnăşenii Mari   Capcelea Grigore
    13   Drochia satul Miciurin    Mosin Sergiu
    15   Drochia satul Moara de Piatră  Danila Doina
    16   Drochia satul Nicoreni    Srimbanu Lauriana
    17   Drochia satul Ochiul Alb   Cepoi Maria
    18   Drochia comuna Palanca    Leontiev Ghenadie
    19   Drochia comuna Pеlinia    Chilaru Petru
    21   Drochia comuna Petreni    Ciobanu Serghei
    22   Drochia satul Popeştii de Jos  Arceanis Vasile
    23   Drochia satul Popeştii de Sus  Donos Gheorghe
    24   Drochia satul Sofia    Magaleas Veaceslav
    1   Dubăsari comuna Cocieri    Derivolcov Ruslan
    2   Dubăsari comuna Corjova    Beşleaga Valentin
    3   Dubăsari comuna Coşniţa    Cibuc Iurie
    4   Dubăsari comuna Doroţcaia    Cuzmenco Vitalie
    6   Dubăsari comuna Marcăuţi    Bătrîncea Sergiu
    7   Dubăsari comuna Molovata    Braşoveanu Ilie
    9   Dubăsari comuna Oxentea    Guriţenco Ion
    10   Dubăsari satul Pîrîta    Crăciun Ludmila
    11   Dubăsari satul Ustia    Urîtu Aurica
    1   Edineţ or. Edineţ    Cojocaru Victor
    2   Edineţ or. Cupcini    Sâncu Leonard
    4   Edineţ satul Bădragii Noi   Matcan Nicolae
    9   Edineţ comuna Burlăneşti    Iutis Ivan
    10   Edineţ comuna Cepeleuţi    Ilco Grigore
    13   Edineţ satul Corpaci    Ursan Tatiana
    16   Edineţ satul Gaşpar    Gribincea Aliona
    18   Edineţ satul Gordineşti    Cazac Ion
    19   Edineţ satul Hancăuţi    Creciun Lilian
    22   Edineţ satul Lopatnic    Stihari Stela
    23   Edineţ comuna Parcova    Jitaru Alexandru
    24   Edineţ comuna Rotunda    Iusan Galina
    25   Edineţ comuna Ruseni    Leondari Igori
    28   Edineţ satul Terebna    Calamaru Valeriu
    31   Edineţ satul Viişoara    Gurieva Eugenia
    32   Edineţ comuna Zăbriceni    Cojocaru Valeriu
    1   Făleşti or. Făleşti    Rotaru Dumitru
    3   Făleşti satul Bocani    Cernavca Margareta
    5   Făleşti satul Călineşti    Pantea Gheorghe
    7   Făleşti comuna Chetriş    Botnaru Viorel
    10   Făleşti comuna Făleştii Noi   Manole Gheorghe
    11   Făleşti satul Glinjeni    Herdic Gheorghe
    12   Făleşti comuna Hiliuţi    Manole Petru
    13   Făleşti satul Hînceşti    Vulpe Elena
    14   Făleşti comuna Horeşti    Baltag Mihai
    15   Făleşti satul Ilenuţa    Munteanu Veaceslav
    16   Făleşti comuna Işcălău    Popușoi Iurii
    19   Făleşti satul Mărăndeni    Șuvari Mihail
    20   Făleşti satul Musteaţa    Bejenari Gheorghe
    22   Făleşti satul Năvîrneţ    Marjin Victor
    23   Făleşti comuna Obreja Veche   Ivanov Anatolii
    24   Făleşti comuna Pietrosu    Tetlianov Svetlana
    25   Făleşti comuna Pînzăreni    Noroc Zinovia
    26   Făleşti satul Pîrliţa    Tarlapan Nicolae
    29   Făleşti satul Răuţel    Burlacu Maria
    30   Făleşti comuna Risipeni    Tabaranu Veaceslav
    31   Făleşti comuna Sărata Veche   Bacalu Constantin
    32   Făleşti comuna Scumpia    Friptuleac Petru
    33   Făleşti comuna Taxobeni    Dubăsari Lilia
    1   Floreşti or. Floreşti    Iavorski Ion
    2   Floreşti or. Ghindeşti    Cenuşa Alexandru
    3   Floreşti or. Mărculeşti    Pleşca Anatolie
    4   Floreşti comuna Alexeevca    Cojocaru Iurie
    5   Floreşti satul Băhrineşti    Bunescu Iurie
    6   Floreşti satul Caşunca    Botnariuc Alexei
    7   Floreşti satul Cerniţa    Pînzari Vasile
    8   Floreşti satul Ciripcău    Botnaru Petru
    10   Floreşti satul Coşerniţa    Răpede Andrei
    11   Floreşti comuna Cuhureştii de Jos  Potorac Vladimir
    12   Floreşti comuna Cuhureştii de Sus  Gherasimova Marina
    13   Floreşti satul Cunicea    Donţova Natalia
    15   Floreşti comuna Frumuşica    Furtună Vladimir
    16   Floreşti comuna Ghindeşti    Bumbac Petru
    18   Floreşti comuna Gura Căinarului   Casapciuc Ion
    20   Floreşti comuna Izvoare    Zgavordei Vladimir
    21   Floreşti comuna Japca    Machidon Iulia
    22   Floreşti satul Lunga    Bulat Iurie
    23   Floreşti satul Mărculeşti    Burduja Mircea
    24   Floreşti satul Năpadova    Borbilă Octavian
    26   Floreşti comuna Prajila    Hărpăilă Veaceslav
    28   Floreşti satul Putineşti    Ciorici Victor
    29   Floreşti satul Rădulenii Vechi   Sîrbu Ion
    30   Floreşti comuna Roşietici    Chiviriga Vasile
    31   Floreşti satul Sănătăuca    Cobzari Grigore
    32   Floreşti comuna Sevirova    Buzdugan Boris
    33   Floreşti comuna Ştefăneşti    Balan Veaceslav
    35   Floreşti satul Tîrgul-Vertiujeni    Molceanov Pavel
    36   Floreşti comuna Trifăneşti    Zaplitnîi Gheorghe
    37   Floreşti comuna Vărvăreuca    Zabica Gheorghe
    39   Floreşti satul Vertiujeni    Sîrghi Ion
    40   Floreşti satul Zăluceni    Ciobu Leonid
    1   Glodeni or. Glodeni    Postolachi Ion
    2   Glodeni comuna Balatina    Iatuc Dumitru
    4   Glodeni comuna Camenca    Camerzan Arcadii
    5   Glodeni satul Ciuciulea    Barat Veaceslav
    6   Glodeni satul Cobani    Cechina Marcel
    9   Glodeni satul Duşmani    Istrati Vasile
    11   Glodeni satul Fundurii Vechi   Brumaruc Emilia
    12   Glodeni satul Hîjdieni    Molodiuc Anatolie
    13   Glodeni comuna Iabloana    Paiu Tamara
    15   Glodeni satul Limbenii Vechi   Mura Antonina
    18   Glodeni satul Ustia    Cojocaru Iurie
    19   Glodeni comuna Viişoara    Nemerenco Gheorghe
    1   Hînceşti or. Hînceşti    Maidan Mihail
    2   Hînceşti satul Bălceana    Gustiuc Nicolae
    3   Hînceşti comuna Bobeica    Hincu Vasile
    4   Hînceşti satul Boghiceni    Olișevschi Ion
    5   Hînceşti comuna Bozieni    Moraru Constantin
    6   Hînceşti satul Bujor    Ciobanu Eugeniu
    7   Hînceşti satul Buţeni    Sîrbu Ion
    13   Hînceşti satul Ciuciuleni    Grigoraș Grigore
    14   Hînceşti comuna Cotul Morii   Mihail Merzîncu
    15   Hînceşti comuna Crasnoarmeiscoe    Bîtu Victor
    17   Hînceşti comuna Drăguşenii Noi   Gonța Daria
    19   Hînceşti satul Fundul Galbenei   Vintea Grigorii
    20   Hînceşti comuna Ivanovca    Cichircă Simion
    21   Hînceşti comuna Lăpuşna    Pîrău Gheorghe
    22   Hînceşti comuna Leuşeni    Buță Axenia
    23   Hînceşti satul Logăneşti    Gaburici Ion
    24   Hînceşti comuna Mereşeni    Rachițanu Sergiu
    25   Hînceşti comuna Mingir    Mircos Mihai
    26   Hînceşti comuna Mireşti    Crețu Mihail
    27   Hînceşti satul Negrea    Donică Vasile
    28   Hînceşti satul Nemţeni    Mardari Gheorghe
    29   Hînceşti satul Obileni    Verdeș Ștefan
    30   Hînceşti comuna Oneşti    Dumbravă Sergiu
    31   Hînceşti comuna Paşcani    Lupei Vasile
    33   Hînceşti comuna Pogăneşti    Mocănașu Ion
    34   Hînceşti comuna Sărata-Galbenă    Vlas Ștefan
    35   Hînceşti comuna Secăreni    Petrov Alexandru
    36   Hînceşti satul Sofia    Rusu Ion
    37   Hînceşti satul Stolniceni    Sîrbu Sergiu
    38   Hînceşti satul Şipoteni    Moroz Nicolai
    39   Hînceşti satul Voinescu    Covari Iacob
    1   Ialoveni or. Ialoveni    Cernat Vladimir
    2   Ialoveni satul Bardar    Plugaru Petru
    3   Ialoveni satul Cărbuna    Osadcii Silviu
    4   Ialoveni satul Cigîrleni    Duplava Grigore
    5   Ialoveni satul Costeşti    Borta Vasile
    8   Ialoveni satul Hansca    Bostanica Constantin
    9   Ialoveni satul Horeşti    Decuseara Victor
    10   Ialoveni satul Horodca    Plamadeala Ion
    11   Ialoveni satul Malcoci    Ermurachi Zinaida
    12   Ialoveni comuna Mileştii Mici   Carmanu Lilian
    13   Ialoveni satul Moleşti    Balanuta Sergiu
    14   Ialoveni satul Nimoreni    Ciocan Tudor
    15   Ialoveni satul Pojăreni    Iovu Zinaida
    16   Ialoveni satul Puhoi    Iachim Iurie
    17   Ialoveni comuna Răzeni    Nepotu Gheorghe
    18   Ialoveni comuna Ruseştii Noi   Tapes Iurie
    19   Ialoveni satul Sociteni    Paschevici Aliona
    20   Ialoveni satul Suruceni    Covali Parascovia
    21   Ialoveni comuna Ţipala    Castravet Petru
    24   Ialoveni satul Văsieni    Candu Sergiu
    1   Leova or. Leova    Valeriu Mercuşev
    2   Leova or. Iargara    Nicolae Zaharia
    3   Leova comuna Băiuş    Vladimir Cernenchi
    4   Leova comuna Beştemac    Stanislav Coropceanu
    5   Leova satul Borogani    Iurie Răileanu
    7   Leova satul Ceadîr    Viorel Verdeş
    10   Leova satul Covurlui    Andrei Neghină
    12   Leova satul Filipeni    Vasile Cara
    13   Leova comuna Hănăsenii Noi   Ion Arhip
    14   Leova satul Orac    Valeriu Iavorschi
    16   Leova satul Sărata Nouă   Maria Mateciuc
    17   Leova satul Sărata-Răzeşi    Victor Dobă
    19   Leova comuna Sărăţica Nouă   Mihai Raevschi
    20   Leova satul Sîrma    Ludvig Cazacu
    21   Leova comuna Tigheci    Vasile Condur
    23   Leova satul Tomai    Oleg Ciumac
    24   Leova comuna Tomaiul Nou   Dionisie Căpăţină
    1   Nisporeni or. Nisporeni    Verdes Ghenadie
    2   Nisporeni comuna Bălăneşti    Ghiletchi Gheorghe
    3   Nisporeni satul Bălăureşti    Ionel Gheorghe
    4   Nisporeni satul Bărboieni    Bocos Iurie
    5   Nisporeni comuna Boldureşti    Butnaru Alexandru
    6   Nisporeni satul Bolţun    Samson Nicolae
    7   Nisporeni comuna Brătuleni    Coniuhov Maria
    8   Nisporeni satul Bursuc    Cojocaru Ivan
    9   Nisporeni satul Călimăneşti    Gudima Tudor
    10   Nisporeni comuna Cioreşti    Luca Luminita
    11   Nisporeni comuna Ciuteşti    Terna Mihai
    12   Nisporeni satul Cristeşti    Secrieru Alexei
    13   Nisporeni satul Grozeşti    Mocanu Alexandru
    14   Nisporeni comuna Iurceni    Teleman Ion
    15   Nisporeni comuna Marinici    Croitoru Nicolae
    16   Nisporeni satul Mileşti    Chescureanu Andrei
    17   Nisporeni comuna Selişte    Ursu Gheorghe
    18   Nisporeni satul Soltăneşti    Vadim Tatarov
    19   Nisporeni comuna Şişcani    Brinzila Grigore
    20   Nisporeni comuna Valea-Trestieni    Chircu Maria
    21   Nisporeni comuna Vărzăreşti    Jardan Nicolae
    22   Nisporeni satul Vînători    Ursachi Iacob
    23   Nisporeni satul Zberoaia    Gututui Dinu
    1   Ocniţa or. Ocniţa    Avcinicov Alexandru
    3   Ocniţa or. Otaci    Rusu Gheorghe
    5   Ocniţa satul Bîrnova    Prodan Victor
    11   Ocniţa comuna Grinăuţi-Moldova    Negritu Victor
    13   Ocniţa comuna Lencăuţi    Mîrza Vladimir
    14   Ocniţa comuna Lipnic    Puica Valeriu
    16   Ocniţa comuna Mihălăşeni    Ciubataia Marina
    19   Ocniţa satul Sauca    Turoc Svetlana
    1   Orhei or. Orhei    Ilie Amoasei
    2   Orhei comuna Berezlogi     Doros Veceslav
    3   Orhei comuna Bieşti     Bulgac Petru
    4   Orhei satul Bolohan     Bucatele Mariana
    7   Orhei comuna Chiperceni     Volosciuc Ion
    9   Orhei satul Clişova     Rotaru Elena
    10   Orhei comuna Crihana     Josan Genadie
    11   Orhei comuna Cucuruzeni     Negruta Grigore
    12   Orhei comuna Donici     Sauca Mihai
    14   Orhei satul Isacova     Morozan Nicolae
    15   Orhei comuna Ivancea     Morozan Igor
    16   Orhei comuna Jora de Mijloc   Boldisor Constantin
    17   Orhei comuna Mălăieşti     Curcan Marina
    18   Orhei satul Mitoc     Ciloci Valentin
    19   Orhei comuna Mîrzeşti     Popov Ecaterina
    20   Orhei comuna Morozeni     Zghibarta Dorin
    21   Orhei satul Neculăieuca     Doni Grigore
    22   Orhei comuna Pelivan     Cosciug Tudor
    23   Orhei satul Peresecina     Rosca Matvei
    24   Orhei comuna Piatra     Negruta Nicolae
    25   Orhei satul Podgoreni     Sandu Nicolae
    26   Orhei satul Pohorniceni     Potirniche Aurelia
    27   Orhei comuna Pohrebeni     Godoroja Veceslav
    28   Orhei comuna Puţintei     Mihaila Maria
    30   Orhei comuna Selişte     Scripnic Vasile
    31   Orhei comuna Step-Soci     Galesco Maria
    32   Orhei satul Susleni     Leanca Aurel
    33   Orhei satul Teleşeu     Ghidiu Victor
    34   Orhei comuna Trebujeni     Moraru Tudor
    35   Orhei comuna Vatici     Vascan Ruslan
    36   Orhei satul Vîşcăuţi     Voicu Silivia
    1   Rezina or. Rezina    CUZUIOC ANATOL
    2   Rezina satul Buşăuca    GAVRILIŢĂ ION
    4   Rezina satul Cogîlniceni    POPEL VASILE
    5   Rezina satul Cuizăuca    RUSU MARIA
    6   Rezina satul Echimăuţi    BURDUJAN VECASLAV
    7   Rezina comuna Ghiduleni    CIUBOTARU LIVIU
    8   Rezina satul Gordineşti    BRAGA ANGELA
    9   Rezina comuna Horodişte    BUTNARCIUC LUDMILA
    11   Rezina comuna Lalova    HANGANU SERGIU
    13   Rezina satul Mateuţi    URSACHI ANGELA
    15   Rezina comuna Mincenii de Jos  ŢĂRNĂ SERGIU
    16   Rezina satul Otac    BRAGA MARIANA
    17   Rezina satul Păpăuţi    LEŞAN VICTOR
    19   Rezina satul Pereni    LOGHIN MIRCEA
    20   Rezina comuna Pripiceni-Răzeşi    MARCHITAN LUDMILA
    23   Rezina comuna Solonceni    GHIRTOACA ANATOL
    24   Rezina satul Trifeşti    LEŞAN GHEORGHE
    25   Rezina comuna Ţareuca    DAN FLOREA
    1   Rîşcani or. Rîşcani    Galer Valeriu
    2   Rîşcani or. Costeşti    Ciobanu Iurii
    3   Rîşcani comuna Alexăndreşti    Bosii Alexandru
    4   Rîşcani satul Aluniş    Munteanu Iurii
    5   Rîşcani satul Borosenii Noi   Bojii Felicia
    6   Rîşcani comuna Branişte    Rolinschii Vasile
    7   Rîşcani satul Corlăteni    Bold Ion
    8   Rîşcani comuna Duruitoarea Nouă   Ţurcanu Boris
    9   Rîşcani comuna Gălăşeni    Grecu Ludmila
    10   Rîşcani comuna Grinăuţi    Morogai Gheorghi
    12   Rîşcani satul Horodişte    Lungu Nadejda
    14   Rîşcani satul Mihăileni    Scutari Nicolae
    15   Rîşcani satul Nihoreni    Osipov Anatolie
    16   Rîşcani satul Petruşeni    Moraru Svetlana
    17   Rîşcani satul Pîrjota    Ţolincă Ilie
    18   Rîşcani satul Pociumbăuţi    Ţiţei Vitalie
    19   Rîşcani comuna Pociumbeni    Maţcan Ion
    21   Rîşcani comuna Recea    Grăjdianu Ghenadii
    22   Rîşcani satul Singureni    Savca Viorel
    25   Rîşcani comuna Şumna    Atimeniuc Igori
    26   Rîşcani comuna Vasileuţi    Bădărău Ludmila
    27   Rîşcani satul Văratic    Volentir Anatolii
    28   Rîşcani satul Zăicani    Gaidău Valerii
    1   Sîngerei or. Sîngerei    Huzun Maria
    3   Sîngerei comuna Alexăndreni    Smochină Igor
    4   Sîngerei comuna Bălăşeşti    Chetrari Gheorghe
    6   Sîngerei comuna Bilicenii Vechi   Daraban Vasile
    8   Sîngerei comuna Chişcăreni    Spînu Nicolae
    11   Sîngerei comuna Coşcodeni    Gîrbu Leonid
    12   Sîngerei comuna Cotiujenii Mici   Lupașcu Vladimir
    13   Sîngerei comuna Cubolta    Cudalb Valeriu
    15   Sîngerei comuna Drăgăneşti    Cocieru Ivan
    16   Sîngerei comuna Dumbrăviţa    Grate Petru
    17   Sîngerei comuna Grigorăuca    Costețchi Serghei
    19   Sîngerei comuna Iezărenii Vechi   Moraru Iurie
    20   Sîngerei comuna Izvoare    Școlnic Ion
    21   Sîngerei comuna Pepeni    Pîntea Dorin
    22   Sîngerei comuna Prepeliţa    Năvăloacă Vasile
    23   Sîngerei satul Rădoaia    Musteață Valentin
    25   Sîngerei comuna Sîngereii Noi   Andrițchi Alexandru
    1   Soroca or. Soroca    Ivasi Boris
    2   Soroca comuna Bădiceni    Gumenco Anghelina
    3   Soroca satul Băxani    Morneală Ion
    4   Soroca comuna Bulboci    cojocaru Iurie
    6   Soroca comuna Cosăuţi    Cojocari Ion
    7   Soroca comuna Cremenciug    Covbasan Victor
    8   Soroca comuna Dărcăuţi    Bacalîm Alexei
    9   Soroca satul Dubna    Bîrca Nicolae
    10   Soroca satul Egoreni    Mînzat Arcadie
    11   Soroca comuna Holoşniţa    Luca Marin
    12   Soroca satul Hristici    Bostan Elena
    15   Soroca satul Oclanda    Tarasiuc Valeriu
    16   Soroca comuna Ocolina    Puşcaş Raisa
    17   Soroca comuna Parcani    Postolachi Victor
    18   Soroca comuna Pîrliţa    Bujor Ion
    19   Soroca satul Racovăţ    Mitrofan Mihai
    22   Soroca comuna Rubleniţa    Manea Ion
    24   Soroca comuna Schineni    Bazaochi Eugenia
    25   Soroca comuna Stoicani    Micolenco Angela
    26   Soroca satul Şeptelici    Jitari Alexei
    27   Soroca comuna Şolcani    Revenco Serghei
    28   Soroca comuna Tătărăuca Veche   Raischi Liviu
    29   Soroca satul Trifăuţi    Bruma Vitalie
    30   Soroca comuna Vasilcău    Gheorghiţă Vitalie
    31   Soroca comuna Vărăncău    Leşcu Alexandru
    32   Soroca comuna Vădeni    samson Vera
    33   Soroca satul Visoca    Buimistru Maria
    34   Soroca comuna Voloviţa    Maxim Lilian
    35   Soroca satul Zastînca    Chiriac Andrei
    1   Străşeni or. Străşeni    Casian Valentina
    2   Străşeni or. Bucovăţ    Ursu Elena
    3   Străşeni satul Căpriana    Scutaru Ion
    4   Străşeni satul Chirianca    Iurie Covali
    5   Străşeni comuna Codreanca    Cotelia Mihai
    6   Străşeni satul Cojuşna    Poiată Oleg
    7   Străşeni satul Dolna    Ciorchină Romeo
    8   Străşeni comuna Găleşti    Rodideal Tudor
    9   Străşeni comuna Ghelăuza    Munteanu Ion
    10   Străşeni comuna Grebleşti    Chircu Aurica
    11   Străşeni comuna Lozova    Ursachi Maria
    12   Străşeni comuna Micăuţi    Volosciuc Nicolae
    13   Străşeni comuna Micleuşeni    Bahnaru Victor
    14   Străşeni satul Negreşti    Panaite Zinaida
    15   Străşeni satul Oneşti    Cotelia Oleg
    16   Străşeni comuna Pănăşeşti    Mindrila Constantin
    17   Străşeni comuna Rădeni    Crista Mihail
    19   Străşeni satul Recea    Iovu Igor
    20   Străşeni satul Roşcani    Surucianu Ior
    21   Străşeni satul Scoreni    Staver Sergiu
    22   Străşeni satul Sireţi    Pruteanu Denis
    23   Străşeni satul Tătăreşti    Josu Constantin
    24   Străşeni satul Ţigăneşti    Turcu Marin
    25   Străşeni satul Voinova    Raia Barbu
    26   Străşeni satul Vorniceni    Căpaţînă Vlad
    27   Străşeni satul Zubreşti    Moghildea Ilie
    1   Şoldăneşti or. Şoldăneşti    Tinică Alexandru
    2   Şoldăneşti comuna Alcedar    Balabsn Mina
    3   Şoldăneşti satul Chipeşca    Bucoviţîna Valentina
    4   Şoldăneşti comuna Climăuţii de Jos  Melnic Sergiu
    5   Şoldăneşti satul Cobîlea    Cemîrtan Anatolie
    6   Şoldăneşti comuna Cotiujenii Mari   Surugiu Maria
    10   Şoldăneşti satul Găuzeni    Munteanu Valentina
    11   Şoldăneşti satul Glingeni    Şeptefraţi Simion
    12   Şoldăneşti satul Mihuleni    Cebotar Vladimir
    13   Şoldăneşti satul Olişcani    Taban Mihail
    16   Şoldăneşti satul Poiana    Golban Petru
    17   Şoldăneşti satul Răspopeni    Belibou Tudor
    20   Şoldăneşti satul Sămăşcani    Hangan Ion
    21   Şoldăneşti satul Şestaci    Pozdircă Pavel
    22   Şoldăneşti satul Şipca    Cibotari Constantin
    23   Şoldăneşti comuna Vadul-Raşcov    Beldiman Teodor
    1   Ştefan Vodă or. Ştefan Vodă   Mihailevschi Ana
    2   Ştefan Vodă comuna Alava    Ureche Ana
    3   Ştefan Vodă satul Antoneşti    Morari Ion
    4   Ştefan Vodă satul Brezoaia    Pîslari Francesca
    5   Ştefan Vodă satul Carahasani    Cociu Vadim
    6   Ştefan Vodă satul Căplani    Grosu Anatolie
    7   Ştefan Vodă satul Cioburciu    Nicolau Valeriu
    8   Ştefan Vodă satul Copceac    Chiperi Ion
    9   Ştefan Vodă satul Crocmaz    Burlacu Iurie
    10   Ştefan Vodă satul Ermoclia    Ciobanu Vasile
    11   Ştefan Vodă satul Feşteliţa    Tudoreanu Nicolae
    12   Ştefan Vodă satul Marianca de Jos  Bivol Svetlana
    13   Ştefan Vodă satul Olăneşti    Vacaru Vitalie
    14   Ştefan Vodă satul Palanca    Ceriduicenco Claudia
    15   Ştefan Vodă satul Popeasca    Nimerenco Ana
    16   Ştefan Vodă comuna Purcari    Malachi Aurora
    17   Ştefan Vodă comuna Răscăieţi    Grosu Parascovia
    19   Ştefan Vodă satul Slobozia    Zavalişca Lilian
    20   Ştefan Vodă satul Ştefăneşti    Qatrawi Ersilia
    21   Ştefan Vodă satul Talmaza    Pleşca Vladimir
    22   Ştefan Vodă satul Tudora    Ghilan Tatiana
    23   Ştefan Vodă satul Volintiri    Cotelnic Vasile
    1   Teleneşti or. Teleneşti    Zara Alexandru
    2   Teleneşti comuna Băneşti    Prepelita Valeriu
    4   Teleneşti comuna Brînzenii Noi   Tcaciuc Veaceslav
    5   Teleneşti satul Budăi    Zara Alexei
    6   Teleneşti comuna Căzăneşti    Climentovschi Dorina
    7   Teleneşti satul Chiştelniţa    Enachi Raisa
    9   Teleneşti satul Ciulucani    Mardari Vasile
    13   Teleneşti satul Crăsnăşeni    Velescu Igor
    14   Teleneşti comuna Ghiliceni    Rotari Nicolae
    15   Teleneşti satul Hirişeni    Harea Tudor
    16   Teleneşti satul Ineşti    Tirsina Ion
    17   Teleneşti satul Leuşeni    Slutu Vasile
    18   Teleneşti comuna Mîndreşti    Suiu Tudor
    19   Teleneşti comuna Negureni    Melinte Mihail
    20   Teleneşti satul Nucăreni    Goiman Ion
    21   Teleneşti satul Ordăşei    Moldovanu Andrei
    22   Teleneşti comuna Pistruieni    Stincaru Liudmila
    23   Teleneşti comuna Ratuş    Iurcu Mihail
    24   Teleneşti comuna Sărătenii Vechi   Palade Veaeslav
    25   Teleneşti satul Scorţeni    Frunza Leonid
    26   Teleneşti comuna Suhuluceni    Stegarescu Grigore
    27   Teleneşti comuna Tîrşiţei    Tulbure Ion
    28   Teleneşti satul Ţînţăreni    Popa Maria
    29   Teleneşti satul Văsieni    Cuculescu Aculina
    30   Teleneşti satul Verejeni    Gherman Olga
    31   Teleneşti comuna Zgărdeşti    Rusu Gheorghe
    1   Ungheni or. Ungheni    Rotaru Natalia
    2   Ungheni or. Corneşti    Buga Vera
    4   Ungheni comuna Alexeevca    Bujor Vitalie
    6   Ungheni comuna Buciumeni    Şuletea Angela
    7   Ungheni satul Bumbăta    Paladi Dumitru
    8   Ungheni satul Buşila    Vîrlan Igor
    9   Ungheni satul Cetireni    Gorincioi Victor
    10   Ungheni satul Chirileni    Vladei Ion
    11   Ungheni comuna Cioropcani    Focşuc Alexandru
    12   Ungheni comuna Condrăteşti    Bodrug Ion
    13   Ungheni satul Corneşti    Ţurcanu Iurie
    14   Ungheni satul Cornova    Şoimaru Ion
    15   Ungheni satul Costuleni    Gurău Sorin
    16   Ungheni comuna Floriţoaia Veche   Cucu Veronica
    17   Ungheni comuna Hîrceşti    Bodrug Vasile
    18   Ungheni comuna Măcăreşti    Guca Marin
    19   Ungheni satul Măgurele    Paladi Alexandru
    20   Ungheni comuna Mănoileşti    Bostan Maria
    23   Ungheni comuna Negurenii Vechi   Pancu Profirie
    24   Ungheni comuna Petreşti    Crasnoşciuc Inga
    25   Ungheni comuna Pîrliţa    Pidgirnîi Vladimir
    26   Ungheni satul Rădenii Vechi   Matei Ion
    27   Ungheni comuna Sculeni    Tolocica Adrian
    28   Ungheni comuna Sineşti    Ţăruş Iurie
    29   Ungheni satul Teşcureni    Balica Viorica
    30   Ungheni comuna Todireşti    Cantemir Mihai
    31   Ungheni satul Unţeşti    Poia Valentin
    32   Ungheni comuna Valea Mare   Iucal Angela
    33   Ungheni comuna Zagarancea    Gorenco Mihai
    7   UTA Găgăuzia satul Bugeac    Anastasov Gheorghii
    21   UTA Găgăuzia Satul Ferapontievca    Ivanova Olesea
Sediu Central: mun. Chisinau, str. Nicolae Iorga 15
© 2022 Partidul Liberal. Toate Drepturile Rezervate.
 Total vizitatori: 6609364  | ieri: 2768 |  azi: 2618 |  online: 34     RSS     Widget Informer
Tel.: +(373 22) 22 83 26, 23-26-89, 24-35-69, 22-80-97
Fax: +(373 22) 22-80-97